Koloidné striebro

13.06.2018

Koloidné striebro je univerzálny prostriedok na liečenie mnohých chorôb a to takmer bez vedľajších účinkov. V mnohých prípadoch bolo dokázané, že je účinné proti baktériám (napr. Stafylokoky, Streptokoky, E-coli), vírusom a pliesňam. 

Koloidný roztok striebra vyradí špecifický enzým, ktorý umožňuje jednobunkovým patogénom metabolizovať kyslík. Následkom toho sa pôvodca choroby udusí. Tento princíp pôsobenia je dôvodom prečo si patogény na koloidné striebro nedokážu vybudovať rezistenciu. To znamená, že koloidné striebro je účinné aj pri opakovaných aplikáciách. 

Koloidné striebro ničí len nepriateľské patogény alebo tzv. bezkyslíkaté mikroorganizmy a neubližuje priateľským baktériám, ktoré potrebujú k životu kyslík. Striebro neničí tieto baktérie priamo ale rozkladá enzýmy týchto bezkyslíkatých baktérií, víruso, pliesní, ktoré bez týchto enzýmov nemôžu existovať. Striebro funguje ako katalyzátor a enzýmy efektívne vyraďuje z činnosti. 

Veľkosť častíc koloidného striebra je od 1,5 do 5nm, vírusy majú veľkosť od 15 do 150nm a baktérie od 350 do 1000nm a sú teda podstatne väčšie ako častice koloidného striebra, ktoré vďaka tomu môzu voľne prenikať do vnútra patogénov. Výsledkom tejto činnosti je, že si baktérie nemôžu rozvinúť voči striebru odolnosť ako je tomu pri antibiotikách. Pokiaľ antibiotikum eliminuje asi 6-7 škodlivých baktérií, koloidné striebro ničí viac ako 650 choroboplodných zárodkov (baktérií, plesní, vírusov, mykóz). V dôsledku tohto javu spomenuté mikroorganizmy odumierajú v priebehu 5-6minút.

Koloidné striebro môže byť použité na liečenie chorôb, ale aj ako prevencia, pretože podporuje imunitný systém a uľahčuje mu jeho funkcie. Striebro tiež urýchľuje hojenie rán. Napríklad klasická medicína používa tenké strieborné fólie, ktoré sa prikladajú na popáleniny. Tiež vykazuje určitú antioxidačnú aktivitu a výborne čistí organizmus od hlienu. Nepravidelný a nevhodný spôsob stravovania a následná častá chorobnosť spôsobujú nadmernú tvorbu hlienu v organizme. Hlien sa ukladá v nosných dutinách, na prieduškách , v pľúcach a dokonca aj v žalúdku. Práve tento hlien je ideálnym miestom pre rozvoj rozličných bacilov a patogénov. Hlien predstavuje ohrozenie nášho zdravia. Koloidné striebro môžeme aplikovať na: popáleniny, preležaniny, omrzliny a iné poškodenia kože. Urýchľuje regeneráciu poškodených tkanív. Kombinácia klystýru a pitie koloidného striebra dokáže zásadne odľahčiť ľudský organizmus zaťažený pliesňami. Patrí medzi najúčinnejší prostriedok proti celkovému zaplesniveniu organizmu, hlavne tráviaceho traktu. K chorobám pri ktorých sú skúsenosti s koloidným striebrom k dispozícii patria problémy so zrakom, dýchacím systémom, pohybovým aparátom a nervového systému. Keď si pomyslíme, že širokospektrálne antibiotikum alebo širokospektrálne antimykotikum môže pôsobiť len na určitú časť pôvodcov, je toto obrovská výhoda koloidného striebra. Antibiotikum pôsobí vždy iba proti jednému malému počtu rôznych pôvodcov ochorenia a nikdy proti vírusom. Okrem toho je používanie koloidného striebra takmer bez vedľajších účinkov. 

Kedy sa koloidné striebro nesmie užívať?

V dobe tehotenstva, v priebehu kojenia, pri zníženej alebo narušenej funkcii obličiek, pri alergickej reakcii na metalické striebro. 

Dávkovanie, návod pre užívateľa

Aby nebol preťažený detoxikačný systém tela odumretými patogénmi, je potrebné začínať davkovať pomaly a piť dostatočné množstvo tekutín. 

Pri koncentrácii 10 až 20 ppm začíname s cca 8ml/deň (obsah víčka fľašky) na prvých 7 dní. Nasledujúcich 7 dní užívame 16ml/deň. Celkové množstvo si rozdelíme do dvoch dávok, teda 8+8ml, najlepšie ráno a večer. Posledných 7 dní užívame 24ml deň, 8+8+8 - ráno, na obed a večer.

V priebehu kúry sa neužívajú "živé" potraviny a potravinové doplnky. Sú to napr. jogurty, kefír, zakysanka, plesnivé syry, kombucha, probiotiká. 

Ďalšie liečebné kúry sa môžu aplikovať buď s vyššou koncentráciou roztoku alebo jeho väčším množstvom. Vždy je ale nutné vedieť prečo a akú koncentráciu použiť po akú dobu. 


pôsobenie koloidného striebra na baktériu Enterococcus hirae
pôsobenie koloidného striebra na baktériu Enterococcus hirae

Koloidné striebro má ďaľšiu príjemnú vlastnosť, je chemicky neutrálne ku všetkým tekutinám a liečivám vrátane antibiotík. Nemá však logické opodstatnenie užívať antibiotiká spoločne so striebrom. Nedráždi zažívacie ústrojenstvo, čo znamená, že koloidné striebro môžu bez obáv užívať osoby trpiace akútnym prekyslením žalúdka, pálením záhy, kolikou a ďaľšími zažívacími problémami. Výskumy s koloidným striebrom ukázali, že väčšina baktérií a vírusov nedokáže proti nemu vyvinúť sebaobranný mechanizmus. 

Pod pojmom koloid rozumieme systém, v ktorom sú čiastočky veľmi jemne a pravidelne rozdelené. Tieto čiastočky pozostávajú z menej ako niekoľko tisíc atómov a môžu dosahovať veľkosť až 200nm. Jeden nm zodpovedá miliardtine metra. Červená krvinka človeka má napr. priemer 7,5 μm, t.j. 7500 nm. Je teda štyridsaťkrát väčšia ako táto veľká čiastočka koloidu o priemere 200nm. Koloidné striebro je však ešte menšie. Je zložené z cca 15 atómov a má priemer menej ako 1nm, totiž iba 0,126nm. Toto koloidné striebro je teda asi 60000krát menšie ako je červená krvinka alebo väčšia baktéria. K pomeru k najmenšej baktérii je čiastočka koloidu striebra 2000krát menšia. Tento pomer je zhruba ako dospelý človek pred pyramídami v Gize.
© 2022 Matej Rajecký. Kuzmányho nábrežie 833/26, 96001 Zvolen
Vytvorené službou Webnode Cookies
Vytvorte si webové stránky zdarma!